Cornell Dubilier Electronics (CDE) RA4405K100-FA
भाग संख्या
RA4405K100-FA
निर्माता
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
श्रेणी:
フィルム コンデンサ
पैकेज
Radial
डेटाशीत
印度语RA4405K100-FA.pdf
विवरण
CAP FILM 4UF 10% 100VDC RADIAL
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order RA4405K100-FA on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the RA4405K100-FA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RA4405K100-FA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RA4405K100-FA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र RA6504K500-FA RA4405K100-FA RA6106K100 RA4474K250-FA RA6105K250-FA
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Angstor® RA Angstor® RA Angstor® RA Angstor® RA Angstor® RA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 4 µF 4 µF 4 µF 4 µF 4 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 80V 80V 80V 80V 80V
VoltageRating-DC 100V 100V 100V 100V 100V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.449 L x 0.201 W (11.40mm x 5.10mm) 0.449 L x 0.201 W (11.40mm x 5.10mm) 0.449 L x 0.201 W (11.40mm x 5.10mm) 0.449 L x 0.201 W (11.40mm x 5.10mm) 0.449 L x 0.201 W (11.40mm x 5.10mm)
Height-Seated(Max) 0.382 (9.70mm) 0.382 (9.70mm) 0.382 (9.70mm) 0.382 (9.70mm) 0.382 (9.70mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)