Honeywell Sensing and Productivity Solutions FRN91-12BB
भाग संख्या
FRN91-12BB
निर्माता
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
श्रेणी:
ロッカー スイッチ
पैकेज
डेटाशीत
印度语FRN91-12BB.pdf
विवरण
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order FRN91-12BB on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the FRN91-12BB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FRN91-12BB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FRN91-12BB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FRN91-12BB pin diagram, FRN91-12BB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र FRN91-12BB FRN91-22BB FRN91-16BB FRN91-26BB FRN91-14BB
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FRN FRN FRN FRN FRN
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 20A (DC) 20A (DC) 20A (DC) 20A (DC) 20A (DC)
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 12 V 12 V 12 V 12 V 12 V
ActuatorType Concave (Curved) Concave (Curved) Concave (Curved) Concave (Curved) Concave (Curved)
Color-Actuator/Cap Black Black Black Black Black
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationTypeColor - - - - -
IlluminationVoltage(Nominal) - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Features Sealed Sealed Sealed Sealed Sealed
PanelCutoutDimensions Rectangular - 44.04mm x 22.02mm Rectangular - 44.04mm x 22.02mm Rectangular - 44.04mm x 22.02mm Rectangular - 44.04mm x 22.02mm Rectangular - 44.04mm x 22.02mm