ELJ-EA151KF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-EA151KF.
| चित्र |
| भाग संख्या | ELJ-EA3R3MF | ELJ-EA151KF | ELJ-EA150KF | ELJ-EA1R0MF | ELJ-EA1R5MF |
| Series | EA | EA | EA | EA | EA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 45 mA | 45 mA | 45 mA | 45 mA | 45 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 3.1Ohm Max | 3.1Ohm Max | 3.1Ohm Max | 3.1Ohm Max | 3.1Ohm Max |
| Q@Freq | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz |
| Frequency-SelfResonant | 7MHz | 7MHz | 7MHz | 7MHz | 7MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz |