Panasonic Electronic Components ECQ-U2A182MV
भाग संख्या
ECQ-U2A182MV
निर्माता
Panasonic Electronic Components
श्रेणी:
フィルム コンデンサ
पैकेज
Radial
डेटाशीत
印度语ECQ-U2A182MV.pdf
विवरण
CAP FILM 1800PF 20% 250VAC RAD
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order ECQ-U2A182MV on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the ECQ-U2A182MV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECQ-U2A182MV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECQ-U2A182MV.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र ECQ-U2A182MV ECQ-U2A152MV ECQ-U2A564MV ECQ-U2A684MV ECQ-U2A822MV
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ECQ-UV ECQ-UV ECQ-UV ECQ-UV ECQ-UV
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 1800 pF 1800 pF 1800 pF 1800 pF 1800 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
VoltageRating-DC - - - - -
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.689 L x 0.157 W (17.50mm x 4.00mm) 0.689 L x 0.157 W (17.50mm x 4.00mm) 0.689 L x 0.157 W (17.50mm x 4.00mm) 0.689 L x 0.157 W (17.50mm x 4.00mm) 0.689 L x 0.157 W (17.50mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm)