CV201210-4R7K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CV201210-4R7K.
| चित्र |
| भाग संख्या | CV201210-330K | CV201210-100K | CV201210-4R7K | CV201210-6R8K | CV201210-220K |
| निर्माता | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | CV201210 | CV201210 | CV201210 | CV201210 | CV201210 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 10MHz | 45 @ 10MHz | 45 @ 10MHz | 45 @ 10MHz | 45 @ 10MHz |
| Frequency-SelfResonant | 35MHz | 35MHz | 35MHz | 35MHz | 35MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz |