Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237341474
भाग संख्या
BFC237341474
निर्माता
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
श्रेणी:
フィルム コンデンサ
पैकेज
Radial
डेटाशीत
印度语BFC237341474.pdf
विवरण
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order BFC237341474 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the BFC237341474 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BFC237341474?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC237341474.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र BFC237351104 BFC237341474 BFC237351683 BFC237353474 BFC237353105
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MKT373 MKT373 MKT373 MKT373 MKT373
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 160V 160V 160V 160V 160V
VoltageRating-DC 250V 250V 250V 250V 250V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm) 0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm) 0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm) 0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm) 0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm)