Panasonic Electronic Components 16SEPG270M
भाग संख्या
16SEPG270M
निर्माता
Panasonic Electronic Components
श्रेणी:
アルミニウム - ポリマー コンデンサ
पैकेज
डेटाशीत
印度语16SEPG270M.pdf
विवरण
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 16SEPG270M on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 16SEPG270M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 16SEPG270M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 16SEPG270M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 16SEPG270M pin diagram, 16SEPG270M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र 16SEPG470M 16SEPG270M 16SEPG270W 16SEPG150M 16SEPG560M
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series OS-CON™, SEPG OS-CON™, SEPG OS-CON™, SEPG OS-CON™, SEPG OS-CON™, SEPG
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Polymer Polymer Polymer Polymer Polymer
Capacitance 270 µF 270 µF 270 µF 270 µF 270 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 16 V 16 V 16 V 16 V 16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 8mOhm 8mOhm 8mOhm 8mOhm 8mOhm
Lifetime@Temp 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Features - - - - -
RippleCurrent@LowFrequency 290 mA @ 120 Hz 290 mA @ 120 Hz 290 mA @ 120 Hz 290 mA @ 120 Hz 290 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 5.8 A @ 100 kHz 5.8 A @ 100 kHz 5.8 A @ 100 kHz 5.8 A @ 100 kHz 5.8 A @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
Size/Dimension 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)