XZAEECNANF-27.000000.pdf
| चित्र |
| निर्माता | Taitien | Taitien | Taitien | Taitien | Taitien |
| Series | XZ | XZ | XZ | XZ | XZ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 27 MHz | 27 MHz | 27 MHz | 27 MHz | 27 MHz |
| FrequencyStability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm) | 0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm) | 0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm) | 0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm) | 0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm) |