Digi XB24-BPIT-002
भाग संख्या
XB24-BPIT-002
निर्माता
Digi
श्रेणी:
RF トランシーバ モジュール
पैकेज
डेटाशीत
印度语XB24-BPIT-002.pdf
विवरण
RX TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT SMD
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order XB24-BPIT-002 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the XB24-BPIT-002 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XB24-BPIT-002?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XB24-BPIT-002.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
निर्माता Digi Digi Digi Digi Digi
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series XBee® ZNet 2.5 XBee® ZNet 2.5 XBee® ZNet 2.5 XBee® ZNet 2.5 XBee® ZNet 2.5
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RFFamily/Standard 802.15.4 802.15.4 802.15.4 802.15.4 802.15.4
Protocol Zigbee® Zigbee® Zigbee® Zigbee® Zigbee®
Modulation DSSS DSSS DSSS DSSS DSSS
Frequency 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz
DataRate 250kbps 250kbps 250kbps 250kbps 250kbps
Power-Output 3dBm 3dBm 3dBm 3dBm 3dBm
Sensitivity -96dBm -96dBm -96dBm -96dBm -96dBm
SerialInterfaces UART UART UART UART UART
UtilizedIC/Part - - - - -
MemorySize - - - - -
Voltage-Supply 2.1V ~ 3.6V 2.1V ~ 3.6V 2.1V ~ 3.6V 2.1V ~ 3.6V 2.1V ~ 3.6V
Current-Receiving 38mA ~ 40mA 38mA ~ 40mA 38mA ~ 40mA 38mA ~ 40mA 38mA ~ 40mA
Current-Transmitting 35mA ~ 40mA 35mA ~ 40mA 35mA ~ 40mA 35mA ~ 40mA 35mA ~ 40mA
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C