VB20150C-M3/8W.pdf
| चित्र |
| Series | TMBS® | TMBS® | TMBS® | TMBS® | TMBS® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.2 V @ 10 A | 1.2 V @ 10 A | 1.2 V @ 10 A | 1.2 V @ 10 A | 1.2 V @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 150 µA @ 150 V | 150 µA @ 150 V | 150 µA @ 150 V | 150 µA @ 150 V | 150 µA @ 150 V |