Nichicon UPV1C470MFD
भाग संख्या
UPV1C470MFD
निर्माता
Nichicon
श्रेणी:
アルミニウム電解コンデンサコンデンサ
पैकेज
डेटाशीत
印度语UPV1C470MFD.pdf
विवरण
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order UPV1C470MFD on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the UPV1C470MFD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPV1C470MFD?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPV1C470MFD.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र UPV1H010MFD1TD UPV1C470MFD1TD UPV1V220MFD1TD UPV1H220MGD1TD UPV1A221MGD1TD
निर्माता Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series UPV UPV UPV UPV UPV
Capacitance 47 µF 47 µF 47 µF 47 µF 47 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 16 V 16 V 16 V 16 V 16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
Lifetime@Temp 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C 5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Polarization - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency - - - - -
RippleCurrent@HighFrequency - - - - -
Impedance 1.4 Ohms 1.4 Ohms 1.4 Ohms 1.4 Ohms 1.4 Ohms
LeadSpacing 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
Size/Dimension 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm)