OptiFuse TSC-315MA
भाग संख्या
TSC-315MA
निर्माता
OptiFuse
श्रेणी:
ヒューズ
पैकेज
डेटाशीत
印度语TSC-315MA.pdf
विवरण
GLASS - 5X20MM (UL), SLOW 315MA
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order TSC-315MA on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the TSC-315MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSC-315MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSC-315MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TSC-315MA pin diagram, TSC-315MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र TSC-2.5A TSC-8A TSC-1.6A TSC-7A TSC-1.5A
निर्माता OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TSC TSC TSC TSC TSC
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 315 mA 315 mA 315 mA 315 mA 315 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 100A 100A 100A 100A 100A
ApprovalAgency 0.5257 0.5257 0.5257 0.5257 0.5257
OperatingTemperature CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C