T540D476K020CT8705.pdf
| चित्र |
| निर्माता | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | KO-CAP® T540 | KO-CAP® T540 | KO-CAP® T540 | KO-CAP® T540 | KO-CAP® T540 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 100mOhm @ 100kHz | 100mOhm @ 100kHz | 100mOhm @ 100kHz | 100mOhm @ 100kHz | 100mOhm @ 100kHz |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) |