STMicroelectronics STPS61L60CT
भाग संख्या
STPS61L60CT
निर्माता
STMicroelectronics
श्रेणी:
ダイオード - 整流器 - アレイ
पैकेज
TO-220-3
डेटाशीत
印度语STPS61L60CT.pdf
विवरण
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order STPS61L60CT on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the STPS61L60CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STPS61L60CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STPS61L60CT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 30A 30A 30A 30A 30A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 660 mV @ 30 A 660 mV @ 30 A 660 mV @ 30 A 660 mV @ 30 A 660 mV @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 800 µA @ 60 V 800 µA @ 60 V 800 µA @ 60 V 800 µA @ 60 V 800 µA @ 60 V
OperatingTemperature-Junction 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)