Bourns Inc. SMBJ170CA
भाग संख्या
SMBJ170CA
निर्माता
Bourns Inc.
श्रेणी:
TVS - ダイオード
पैकेज
DO-214AA, SMB
डेटाशीत
印度语SMBJ170CA.pdf
विवरण
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order SMBJ170CA on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the SMBJ170CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ170CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ170CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ170CA pin diagram, SMBJ170CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
निर्माता Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 275V 275V 275V 275V 275V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W