SCE160DA160.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCE160DA160.
| चित्र |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-OffState | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 160 A | 160 A | 160 A | 160 A | 160 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 251 A | 251 A | 251 A | 251 A | 251 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 5400A, 5900A | 5400A, 5900A | 5400A, 5900A | 5400A, 5900A | 5400A, 5900A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 140 mA | 140 mA | 140 mA | 140 mA | 140 mA |