RSR025P03TL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSR025P03TL.
| चित्र |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 2.5A (Ta) | 2.5A (Ta) | 2.5A (Ta) | 2.5A (Ta) | 2.5A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4V, 10V | 4V, 10V | 4V, 10V | 4V, 10V | 4V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 98mOhm @ 2.5A, 10V | 98mOhm @ 2.5A, 10V | 98mOhm @ 2.5A, 10V | 98mOhm @ 2.5A, 10V | 98mOhm @ 2.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | - | - | - | - | - |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 5.4 nC @ 5 V | 5.4 nC @ 5 V | 5.4 nC @ 5 V | 5.4 nC @ 5 V | 5.4 nC @ 5 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 460 pF @ 10 V | 460 pF @ 10 V | 460 pF @ 10 V | 460 pF @ 10 V | 460 pF @ 10 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 1W (Ta) | 1W (Ta) | 1W (Ta) | 1W (Ta) | 1W (Ta) |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |