PWB80A40.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PWB80A40.
| चित्र |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofSCRsDiodes | 3 SCRs | 3 SCRs | 3 SCRs | 3 SCRs | 3 SCRs |
| Voltage-OffState | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A | 80 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 125 A | 125 A | 125 A | 125 A | 125 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 2280A, 2500A | 2280A, 2500A | 2280A, 2500A | 2280A, 2500A | 2280A, 2500A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |