PDS1-S24-D15-M.pdf
| चित्र |
| निर्माता | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PDS1-M (1W) | PDS1-M (1W) | PDS1-M (1W) | PDS1-M (1W) | PDS1-M (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 21.6V | 21.6V | 21.6V | 21.6V | 21.6V |
| Voltage-Input(Max) | 26.4V | 26.4V | 26.4V | 26.4V | 26.4V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | -15V | -15V | -15V | -15V | -15V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 33mA, 33mA | 33mA, 33mA | 33mA, 33mA | 33mA, 33mA | 33mA, 33mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| Efficiency | 82% | 82% | 82% | 82% | 82% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) |