MURTA50060.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MURTA50060.
| चित्र |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 250A | 250A | 250A | 250A | 250A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.7 V @ 250 A | 1.7 V @ 250 A | 1.7 V @ 250 A | 1.7 V @ 250 A | 1.7 V @ 250 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 250 ns | 250 ns | 250 ns | 250 ns | 250 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 25 µA @ 50 V | 25 µA @ 50 V | 25 µA @ 50 V | 25 µA @ 50 V | 25 µA @ 50 V |