MFR-12FTF52-1K2.pdf
| चित्र |
| निर्माता | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | MFR | MFR | MFR | MFR | MFR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1.2 kOhms | 1.2 kOhms | 1.2 kOhms | 1.2 kOhms | 1.2 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) |