MD100S16M4-BP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD100S16M4-BP.
| चित्र |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Three Phase | Three Phase | Three Phase | Three Phase | Three Phase |
| Technology | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-PeakReverse(Max) | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Current-AverageRectified(Io) | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.9 V @ 300 A | 1.9 V @ 300 A | 1.9 V @ 300 A | 1.9 V @ 300 A | 1.9 V @ 300 A |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 300 µA @ 1600 V | 300 µA @ 1600 V | 300 µA @ 1600 V | 300 µA @ 1600 V | 300 µA @ 1600 V |