Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MCC550-12IO1.
| चित्र |
| निर्माता | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| NumberofSCRsDiodes | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs |
| Voltage-OffState | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 550 A | 550 A | 550 A | 550 A | 550 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 1318 A | 1318 A | 1318 A | 1318 A | 1318 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 300 mA | 300 mA | 300 mA | 300 mA | 300 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 18000A, 19800A | 18000A, 19800A | 18000A, 19800A | 18000A, 19800A | 18000A, 19800A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |