MAX4200ESA-T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX4200ESA-T.
| चित्र |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| AmplifierType | Buffer | Buffer | Buffer | Buffer | Buffer |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| OutputType | - | - | - | - | - |
| SlewRate | 4200V/µs | 4200V/µs | 4200V/µs | 4200V/µs | 4200V/µs |
| GainBandwidthProduct | - | - | - | - | - |
| -3dbBandwidth | 660 MHz | 660 MHz | 660 MHz | 660 MHz | 660 MHz |
| Current-InputBias | 800 nA | 800 nA | 800 nA | 800 nA | 800 nA |
| Voltage-InputOffset | 1 mV | 1 mV | 1 mV | 1 mV | 1 mV |
| Current-Supply | 2.2mA | 2.2mA | 2.2mA | 2.2mA | 2.2mA |
| Current-Output/Channel | 90 mA | 90 mA | 90 mA | 90 mA | 90 mA |
| Voltage-SupplySpan(Min) | 8 V | 8 V | 8 V | 8 V | 8 V |
| Voltage-SupplySpan(Max) | 11 V | 11 V | 11 V | 11 V | 11 V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |