RAF Electronic Hardware M3396-SS-20
भाग संख्या
M3396-SS-20
निर्माता
RAF Electronic Hardware
श्रेणी:
ネジ、ボルト
पैकेज
डेटाशीत
印度语M3396-SS-20.pdf
विवरण
METRIC SHOULDER SCREWPASSIVATE8M
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order M3396-SS-20 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the M3396-SS-20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M3396-SS-20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M3396-SS-20.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Shoulder Screw Shoulder Screw Shoulder Screw Shoulder Screw Shoulder Screw
ScrewHeadType Cheese Head Cheese Head Cheese Head Cheese Head Cheese Head
DriveType Hex Hex Hex Hex Hex
Features - - - - -
ThreadSize M4x0.7 M4x0.7 M4x0.7 M4x0.7 M4x0.7
HeadDiameter 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm)
HeadHeight 0.156 (3.96mm) 5/32 0.156 (3.96mm) 5/32 0.156 (3.96mm) 5/32 0.156 (3.96mm) 5/32 0.156 (3.96mm) 5/32
Length-BelowHead 0.812 (20.62mm) 0.812 (20.62mm) 0.812 (20.62mm) 0.812 (20.62mm) 0.812 (20.62mm)
Length-Overall 0.968 (24.59mm) 0.968 (24.59mm) 0.968 (24.59mm) 0.968 (24.59mm) 0.968 (24.59mm)