National Semiconductor LP2981AIM5-3.6
भाग संख्या
LP2981AIM5-3.6
निर्माता
National Semiconductor
श्रेणी:
PMIC - 電圧レギュレータ - リニア
पैकेज
SC-74A, SOT-753
डेटाशीत
印度语LP2981AIM5-3.6.pdf
विवरण
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order LP2981AIM5-3.6 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the LP2981AIM5-3.6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LP2981AIM5-3.6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.37V @ 100mA 0.37V @ 100mA 0.37V @ 100mA 0.37V @ 100mA 0.37V @ 100mA
Current-Output 100mA 100mA 100mA 100mA 100mA
Current-Quiescent(Iq) 95 µA 95 µA 95 µA 95 µA 95 µA
Current-Supply(Max) 1.7 mA 1.7 mA 1.7 mA 1.7 mA 1.7 mA
PSRR 63dB (1kHz) 63dB (1kHz) 63dB (1kHz) 63dB (1kHz) 63dB (1kHz)
ControlFeatures Enable Enable Enable Enable Enable
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C