Panduit Corp LCDN2/0-14A-X
भाग संख्या
LCDN2/0-14A-X
निर्माता
Panduit Corp
श्रेणी:
端子 - 長方形コネクタ
पैकेज
डेटाशीत
印度语LCDN2/0-14A-X.pdf
विवरण
CONN TERM RECT TONG 2/0 AWG #1/4
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order LCDN2/0-14A-X on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the LCDN2/0-14A-X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCDN2/0-14A-X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCDN2/0-14A-X.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
निर्माता Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Pan-Lug® Pan-Lug® Pan-Lug® Pan-Lug® Pan-Lug®
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
Insulation Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated
Wire Gauge 2/0 AWG 2/0 AWG 2/0 AWG 2/0 AWG 2/0 AWG
Part Status Active Active Active Active Active
Termination Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel
Stud/Tab Size 1/4 Stud 1/4 Stud 1/4 Stud 1/4 Stud 1/4 Stud
Tab Thickness 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm)
Terminal Style Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes
Length - Overall 2.710" (68.83mm) 2.710" (68.83mm) 2.710" (68.83mm) 2.710" (68.83mm) 2.710" (68.83mm)
Width - Outer Edges 0.580" (14.73mm) 0.580" (14.73mm) 0.580" (14.73mm) 0.580" (14.73mm) 0.580" (14.73mm)