IRF300P227.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRF300P227.
| चित्र |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | StrongIRFET™ | StrongIRFET™ | StrongIRFET™ | StrongIRFET™ | StrongIRFET™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 50A (Tc) | 50A (Tc) | 50A (Tc) | 50A (Tc) | 50A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 40mOhm @ 30A, 10V | 40mOhm @ 30A, 10V | 40mOhm @ 30A, 10V | 40mOhm @ 30A, 10V | 40mOhm @ 30A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 270µA | 4V @ 270µA | 4V @ 270µA | 4V @ 270µA | 4V @ 270µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 107 nC @ 10 V | 107 nC @ 10 V | 107 nC @ 10 V | 107 nC @ 10 V | 107 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 4893 pF @ 50 V | 4893 pF @ 50 V | 4893 pF @ 50 V | 4893 pF @ 50 V | 4893 pF @ 50 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 313W (Tc) | 313W (Tc) | 313W (Tc) | 313W (Tc) | 313W (Tc) |