IMS05RU330K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05RU330K.
| चित्र |
| निर्माता | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | - | - | - | - | - |
| Series | IMS-5 | IMS-5 | IMS-5 | IMS-5 | IMS-5 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 33 µH | 33 µH | 33 µH | 33 µH | 33 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 190mA | 190mA | 190mA | 190mA | 190mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 1.37Ohm Max | 1.37Ohm Max | 1.37Ohm Max | 1.37Ohm Max | 1.37Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 2.5MHz | 45 @ 2.5MHz | 45 @ 2.5MHz | 45 @ 2.5MHz | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency-SelfResonant | 34MHz | 34MHz | 34MHz | 34MHz | 34MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz |