OptiFuse FSD-160MA
भाग संख्या
FSD-160MA
निर्माता
OptiFuse
श्रेणी:
ヒューズ
पैकेज
डेटाशीत
印度语FSD-160MA.pdf
विवरण
GLASS - 5X20MM (IEC), FAST 160MA
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order FSD-160MA on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the FSD-160MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSD-160MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSD-160MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FSD-160MA pin diagram, FSD-160MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र FSD-6.3A FSD-1.25A FSD-10A FSD-4A FSD-1A
निर्माता OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FSD FSD FSD FSD FSD
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 160 mA 160 mA 160 mA 160 mA 160 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 0.0099 0.0099 0.0099 0.0099 0.0099
OperatingTemperature KC KC KC KC KC
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C