ECW-H16202JV.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-H16202JV.
| चित्र |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ECW-H(V) | ECW-H(V) | ECW-H(V) | ECW-H(V) | ECW-H(V) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2000 pF | 2000 pF | 2000 pF | 2000 pF | 2000 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |