ECS-80-18-4.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECS-80-18-4.
| चित्र |
| निर्माता | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | HC-49US | HC-49US | HC-49US | HC-49US | HC-49US |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 8 MHz | 8 MHz | 8 MHz | 8 MHz | 8 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) |