ECS Inc. ECS-380.005-18-1
भाग संख्या
ECS-380.005-18-1
श्रेणी:
結晶
पैकेज
HC-49/U
डेटाशीत
印度语ECS-380.005-18-1.pdf
विवरण
CRYSTAL 38.00053MHZ 18PF TH
Product details
1. How to order ECS-380.005-18-1 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the ECS-380.005-18-1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECS-380.005-18-1?
Package/Case HC-49/U HC-49/U HC-49/U HC-49/U HC-49/U
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HC-49U HC-49U HC-49U HC-49U HC-49U
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 38.00053 MHz 38.00053 MHz 38.00053 MHz 38.00053 MHz 38.00053 MHz
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
FrequencyTolerance ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
LoadCapacitance 18pF 18pF 18pF 18pF 18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms
OperatingMode 3rd Overtone 3rd Overtone 3rd Overtone 3rd Overtone 3rd Overtone
OperatingTemperature -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm)