ECS-18-13-1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECS-18-13-1.
| चित्र |
| निर्माता | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| Package/Case | HC-49/U | HC-49/U | HC-49/U | HC-49/U | HC-49/U |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | HC-49U | HC-49U | HC-49U | HC-49U | HC-49U |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 1.8432 MHz | 1.8432 MHz | 1.8432 MHz | 1.8432 MHz | 1.8432 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 13pF | 13pF | 13pF | 13pF | 13pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 750 Ohms | 750 Ohms | 750 Ohms | 750 Ohms | 750 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) |