Panduit Corp DV18-250P-M
भाग संख्या
DV18-250P-M
निर्माता
Panduit Corp
श्रेणी:
端子 - クイックコネクト、クイックディスコネクトコネクタ
पैकेज
डेटाशीत
DV18-250P-M.pdf
विवरण
CONN QC RCPT/TAB 18-22AWG 0.250
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order DV18-250P-M on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the DV18-250P-M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DV18-250P-M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DV18-250P-M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
निर्माता Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term®
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Red Red Red Red Red
Gender Female and Male Female and Male Female and Male Female and Male Female and Male
Features - - - - -
Tab Width 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm)
Tab Length - - - - -
Wire Gauge 18-22 AWG 18-22 AWG 18-22 AWG 18-22 AWG 18-22 AWG
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Termination Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Tab Thickness 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm)
Terminal Type Stacked Stacked Stacked Stacked Stacked
Contact Finish Tin Tin Tin Tin Tin
Contact Material Brass Brass Brass Brass Brass
Length - Overall 0.880" (22.35mm) 0.880" (22.35mm) 0.880" (22.35mm) 0.880" (22.35mm) 0.880" (22.35mm)