DSS60601MZ4-13.pdf
| चित्र |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TransistorType | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 300mV @ 600mA, 6A | 300mV @ 600mA, 6A | 300mV @ 600mA, 6A | 300mV @ 600mA, 6A | 300mV @ 600mA, 6A |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 120 @ 1A, 2V | 120 @ 1A, 2V | 120 @ 1A, 2V | 120 @ 1A, 2V | 120 @ 1A, 2V |
| Power-Max | 1.2 W | 1.2 W | 1.2 W | 1.2 W | 1.2 W |
| Frequency-Transition | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz |