DSEI2X30-10P.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSEI2X30-10P.
| चित्र |
| निर्माता | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 1000 V | 1000 V | 1000 V | 1000 V | 1000 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 2.4 V @ 30 A | 2.4 V @ 30 A | 2.4 V @ 30 A | 2.4 V @ 30 A | 2.4 V @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 50 ns | 50 ns | 50 ns | 50 ns | 50 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 750 µA @ 1000 V | 750 µA @ 1000 V | 750 µA @ 1000 V | 750 µA @ 1000 V | 750 µA @ 1000 V |