Eaton - Electronics Division DR125-151-R
भाग संख्या
DR125-151-R
निर्माता
Eaton - Electronics Division
श्रेणी:
固定インダクタ
पैकेज
Nonstandard
डेटाशीत
印度语DR125-151-R.pdf
विवरण
FIXED IND 150UH 1.48A 248MOHM SM
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order DR125-151-R on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the DR125-151-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DR125-151-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DR125-151-R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series DR DR DR DR DR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.48 A 1.48 A 1.48 A 1.48 A 1.48 A
Current-Saturation(Isat) 1.81A 1.81A 1.81A 1.81A 1.81A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 248mOhm 248mOhm 248mOhm 248mOhm 248mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz