| चित्र |
| निर्माता | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Packaging | - | - | - | - | - |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| InputType | Fixed Blade | Fixed Blade | Fixed Blade | Fixed Blade | Fixed Blade |
| Voltage-Input | 120VAC | 120VAC | 120VAC | 120VAC | 120VAC |
| Voltage-Output | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Current-Output(Max) | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA |
| Power(Watts) | 9.6 W | 9.6 W | 9.6 W | 9.6 W | 9.6 W |
| NoLoadPowerConsumption | - | - | - | - | - |
| Efficiency | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| OutputConnector | Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 72 (1.83m) | 72 (1.83m) | 72 (1.83m) | 72 (1.83m) | 72 (1.83m) |
| InputConnector | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.72 L x 2.32 W x 1.81 H (94.5mm x 59.0mm x 46.0mm) | 3.72 L x 2.32 W x 1.81 H (94.5mm x 59.0mm x 46.0mm) | 3.72 L x 2.32 W x 1.81 H (94.5mm x 59.0mm x 46.0mm) | 3.72 L x 2.32 W x 1.81 H (94.5mm x 59.0mm x 46.0mm) | 3.72 L x 2.32 W x 1.81 H (94.5mm x 59.0mm x 46.0mm) |