DPC-10-120B1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DPC-10-120B1.
| चित्र |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PC Plug-In | PC Plug-In | PC Plug-In | PC Plug-In | PC Plug-In |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core | Laminated Core |
| Voltage-Primary | 115V, 230V | 115V, 230V | 115V, 230V | 115V, 230V | 115V, 230V |
| Voltage-Secondary(FullLoad) | Parallel 5V, Series 10V | Parallel 5V, Series 10V | Parallel 5V, Series 10V | Parallel 5V, Series 10V | Parallel 5V, Series 10V |
| Current-Output(Max) | Parallel 240mA, Series 120mA | Parallel 240mA, Series 120mA | Parallel 240mA, Series 120mA | Parallel 240mA, Series 120mA | Parallel 240mA, Series 120mA |
| PrimaryWinding(s) | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| SecondaryWinding(s) | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| CenterTap | No | No | No | No | No |
| Power-Max | 1.2VA | 1.2VA | 1.2VA | 1.2VA | 1.2VA |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| Size/Dimension | 34.93mm L x 28.58mm W | 34.93mm L x 28.58mm W | 34.93mm L x 28.58mm W | 34.93mm L x 28.58mm W | 34.93mm L x 28.58mm W |
| Height-Seated(Max) | 30.18mm | 30.18mm | 30.18mm | 30.18mm | 30.18mm |