Pulse Electronics Power DP241-8-24A55
भाग संख्या
DP241-8-24A55
निर्माता
Pulse Electronics Power
श्रेणी:
電力トランス
पैकेज
डेटाशीत
印度语DP241-8-24A55.pdf
विवरण
PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order DP241-8-24A55 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the DP241-8-24A55 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DP241-8-24A55?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DP241-8-24A55.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Chassis-Tran Chassis-Tran Chassis-Tran Chassis-Tran Chassis-Tran
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core
Voltage-Primary 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad) 24V 24V 24V 24V 24V
Current-Output(Max) 4A 4A 4A 4A 4A
PrimaryWinding(s) Dual Dual Dual Dual Dual
SecondaryWinding(s) Single Single Single Single Single
CenterTap Yes Yes Yes Yes Yes
Power-Max 100VA 100VA 100VA 100VA 100VA
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W 102.36mm L x 65.02mm W
Height-Seated(Max) 57.15mm 57.15mm 57.15mm 57.15mm 57.15mm