DA3S101K0L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DA3S101K0L.
| चित्र |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 1.2pF @ 0V, 1MHz | 1.2pF @ 0V, 1MHz | 1.2pF @ 0V, 1MHz | 1.2pF @ 0V, 1MHz | 1.2pF @ 0V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 ns | 3 ns | 3 ns | 3 ns | 3 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 80 V | 100 nA @ 80 V | 100 nA @ 80 V | 100 nA @ 80 V | 100 nA @ 80 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA (DC) | 100mA (DC) | 100mA (DC) | 100mA (DC) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 100 mA | 1.2 V @ 100 mA | 1.2 V @ 100 mA | 1.2 V @ 100 mA | 1.2 V @ 100 mA |