Central Technologies CTS4HTF-180K
भाग संख्या
CTS4HTF-180K
निर्माता
Central Technologies
श्रेणी:
固定インダクタ
पैकेज
Axial
डेटाशीत
印度语CTS4HTF-180K.pdf
विवरण
18UH XIALSHIELDED INDUCTOR
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order CTS4HTF-180K on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the CTS4HTF-180K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTS4HTF-180K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTS4HTF-180K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTS4HTF CTS4HTF CTS4HTF CTS4HTF CTS4HTF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 596 mA 596 mA 596 mA 596 mA 596 mA
Current-Saturation(Isat) 235mA 235mA 235mA 235mA 235mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 670mOhm Max 670mOhm Max 670mOhm Max 670mOhm Max 670mOhm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 43MHz 43MHz 43MHz 43MHz 43MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz