Central Technologies CTS4HTF-103J
भाग संख्या
CTS4HTF-103J
निर्माता
Central Technologies
श्रेणी:
固定インダクタ
पैकेज
Axial
डेटाशीत
印度语CTS4HTF-103J.pdf
विवरण
100UH AXIAL SHELDED INDUCTR
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order CTS4HTF-103J on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the CTS4HTF-103J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTS4HTF-103J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTS4HTF-103J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTS4HTF CTS4HTF CTS4HTF CTS4HTF CTS4HTF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 10 mH 10 mH 10 mH 10 mH 10 mH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Current-Saturation(Isat) 14mA 14mA 14mA 14mA 14mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 93Ohm Max 93Ohm Max 93Ohm Max 93Ohm Max 93Ohm Max
Q@Freq 70 @ 250kHz 70 @ 250kHz 70 @ 250kHz 70 @ 250kHz 70 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant 1.3MHz 1.3MHz 1.3MHz 1.3MHz 1.3MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz