Central Technologies CTM2F-201M
भाग संख्या
CTM2F-201M
निर्माता
Central Technologies
श्रेणी:
固定インダクタ
पैकेज
Axial
डेटाशीत
印度语CTM2F-201M.pdf
विवरण
200UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order CTM2F-201M on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the CTM2F-201M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTM2F-201M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTM2F-201M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CTM2F-201M pin diagram, CTM2F-201M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTM2F CTM2F CTM2F CTM2F CTM2F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 200 µH 200 µH 200 µH 200 µH 200 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 123 mA 123 mA 123 mA 123 mA 123 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 7.1Ohm Max 7.1Ohm Max 7.1Ohm Max 7.1Ohm Max 7.1Ohm Max
Q@Freq 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz