CR042R2J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CR042R2J.
| Resistance | 2.2 Ohms | 2.2 Ohms | 2.2 Ohms | 2.2 Ohms | 2.2 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |