CPC1006N.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPC1006N.
| चित्र |
| Package/Case | 4-SOP (0.150, 3.81mm) | 4-SOP (0.150, 3.81mm) | 4-SOP (0.150, 3.81mm) | 4-SOP (0.150, 3.81mm) | 4-SOP (0.150, 3.81mm) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | CPC, OptoMOS® | CPC, OptoMOS® | CPC, OptoMOS® | CPC, OptoMOS® | CPC, OptoMOS® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| OutputType | AC, DC | AC, DC | AC, DC | AC, DC | AC, DC |
| Voltage-Input | 1.2VDC | 1.2VDC | 1.2VDC | 1.2VDC | 1.2VDC |
| Voltage-Load | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 60 V |
| LoadCurrent | 75 mA | 75 mA | 75 mA | 75 mA | 75 mA |
| On-StateResistance(Max) | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |