CDV19FF271JO3F.pdf
| चित्र |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CDV19 | CDV19 | CDV19 | CDV19 | CDV19 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 270 pF | 270 pF | 270 pF | 270 pF | 270 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV |
| DielectricMaterial | Mica | Mica | Mica | Mica | Mica |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| LeadSpacing | 0.343 (8.70mm) | 0.343 (8.70mm) | 0.343 (8.70mm) | 0.343 (8.70mm) | 0.343 (8.70mm) |
| Size/Dimension | 0.642 L x 0.189 W (16.30mm x 4.80mm) | 0.642 L x 0.189 W (16.30mm x 4.80mm) | 0.642 L x 0.189 W (16.30mm x 4.80mm) | 0.642 L x 0.189 W (16.30mm x 4.80mm) | 0.642 L x 0.189 W (16.30mm x 4.80mm) |