B20J1R0E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B20J1R0E.
| चित्र |
| निर्माता | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 20W | 20W | 20W | 20W | 20W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±400ppm/°C | ±400ppm/°C | ±400ppm/°C | ±400ppm/°C | ±400ppm/°C |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | - | - | - | - | - |
| Height-Seated(Max) | 0.437 Dia x 2.000 L (11.11mm x 50.80mm) | 0.437 Dia x 2.000 L (11.11mm x 50.80mm) | 0.437 Dia x 2.000 L (11.11mm x 50.80mm) | 0.437 Dia x 2.000 L (11.11mm x 50.80mm) | 0.437 Dia x 2.000 L (11.11mm x 50.80mm) |