ASPI-8040HS-100N-T.pdf
| चित्र |
| निर्माता | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-8040HS | ASPI-8040HS | ASPI-8040HS | ASPI-8040HS | ASPI-8040HS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 5.2 A | 5.2 A | 5.2 A | 5.2 A | 5.2 A |
| Current-Saturation(Isat) | 9A | 9A | 9A | 9A | 9A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 59.9mOhm Max | 59.9mOhm Max | 59.9mOhm Max | 59.9mOhm Max | 59.9mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |